Sztuka profesjonalnej prezentacji dla przedstawicieli NGO

01 09 2017 - 01 09 2018 - Warszawa |

Szkoła Praktycznych Umiejętności Społecznych zaprasza na szkolenie Sztuka profesjonalnej prezentacji

Celem głównym szkolenia jest praktyczne ćwiczenie umiejętności autoprezentacji i wystąpień przed szerszą publicznością niezbędnych do profesjonalnego reprezentowania organizacji pozarządowych w trakcie przemówień, prelekcji, warsztatów itp.

Cele szczegółowe szkolenia:

• poznanie metod i technik podnoszących atrakcyjność wystąpień publicznych
  • poznanie założenia teorii związku między nadawcą i przekazem
  • nauka formułowania celów i dobierania środków przekazu w zależności od słuchaczy, miejsca i celu
  • poznanie efektów i skutków w zakresie oceny wiarygodności prezentera
  • nauka budowania prezentacji z wykorzystaniem wiedzy z zakresu funkcjonowania ludzkiego mózgu
  • nabycie wiedzy dotyczącej struktury dobrej prezentacji
  • opanowanie umiejętności technicznych w zakresie prowadzenia prezentacji
  • nabycie umiejętności prowadzenia prezentacji w różnych warunkach
  • dostarczenie wiedzy na temat zarządzania przestrzenią w trakcie wystąpień publicznych
  • przygotowanie i ocena własnej prezentacji

Podstawową techniką pracy w trakcie szkolenia jest kamera wraz z informacją zwrotną po odtworzeniu nagrania. Dodatkowo wśród technik aktywizujących uczestników pojawią się m.in.

• dyskusje,
  • ćwiczenia indywidualne i grupowe,
  • kwestionariusze i testy zachowań,
  • odgrywanie scenek/ról,
  • burze mózgów.

Korzyści:

• trening, trening i jeszcze raz trening,
  • nauczysz się wykorzystywać potęgę pierwszego wrażenia i przedstawiać siebie w korzystnym świetle,
  • poznasz metody budowania błyskotliwych prezentacji,
  • usłyszysz profesjonalną informację zwrotną,
  • dowiesz się jak skomponować dobry plan wystąpienia,
  • przetrenujesz sposoby przykuwania uwagi „twardych” słuchaczy,
  • dowiesz się jak gładko przejść przez trudne tematy,
  • nauczysz się modelu pracy z mediami,
  • usłyszysz jak mówić językiem korzyści,
  • zwiększysz skuteczności własnych prezentacji,
  • poznasz metody pozyskiwania uwagi słuchaczy
  • trening, trening i jeszcze raz trening.

Wiedza o sobie

• mój styl komunikacji,
  • mocne strony i obszary do poprawy w moim stylu komunikacji,
  • komunikacja werbalna a mój styl interpersonalny,
  • komunikacja niewerbalna a styl społeczny.

Budowanie interakcji ze słuchaczami

• pierwsze wrażenie,
  • rola ubioru,
  • zarządzanie salą i przestrzenią,
  • jak zaczynać i jak kończyć by pozostać zapamiętanym,
  • głos jako narzędzie – modulacja,
  • aktywizowanie słuchaczy – rola zadawania pytań w trakcie wystąpienia,
  • odpowiadanie na trudne pytania,
  • trudni słuchacze – jak sobie radzić – pytania odwrócone.

Prawidłowa Praca z PowerPoint

• reguła 5×5 (ile tekstu na slajdzie),
  • „slajdodokumenty” – co robił twój profesor na wykładzie a co powinien zrobić w zamian,
  • kompozycja slajdów: czytelność, prostota i wsparcie dla mówcy,
  • magiczne klawisze o których nawet mało który profesjonalista wie.

Kontakty z mediami jako element budowania wizerunku

• dziennikarz to tez człowiek,
  • formy spotkań z dziennikarzami,
  • charakterystyka różnych typów dziennikarzy,
  • praktyczne wskazówki dotyczące zachowania się w czasie np. wywiadu,
  • różnice między wypowiedzią, wywiadem a dyskusją,
  • przejmowanie kontroli nad wywiadem,
  • rola ubioru,
  • jak się odnaleźć w świetle reflektorów,
  • zestaw wskazówek od profesjonalistów.

Trening z kamerą (nagranie, analiza, korekta)

• przygotowanie krótkiej autoprezentacji,
  • prezentacja i nagranie,
  • odtworzenie i informacja zwrotna,
  • autoanaliza – słabe i silne strony, plan działania na przyszłość.

Radosław Wajler – Magister ekonomii w zakresie finansów i bankowości, konsultant, trener i business coach. Specjalizuje się w zakresie projektowania szkoleń według podejścia procesowego; posiada bogate doświadczenia w przygotowaniu i prowadzeniu warsztatów treningowych; stosuje efektywne rozwiązania budowania metodyki i prowadzenie zajęć; dba o zapewnienie wysokiej merytorycznej jakości szkoleń i prac doradczych. Opracowuje dynamiczne moduły szkoleniowe; bierze udział w opracowaniu narzędzi i prowadzeniu audytów personalnych, a w tym opracowanie i weryfikację narzędzi badania kompetencji z punktu widzenia biznesu; posiada doświadczenie w kierowaniu organizacjami pozarządowymi oraz budowaniu struktur organizacyjnych i personalnych firm. Wykładowca Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego na podyplomowych studiach zarządzania zasobami ludzkimi oraz na wydziale psychologii.

01 09 2017 - 01 09 2018 - Warszawa |