STRATEGIE EMOCJONALNE – o tym co nas uskrzydla, a co nam odbiera energię

Człowiek musi kierować swoją energią, a nie być przez nią kierowany.
William Frederick Book

ZAKRES TEMATYCZNY WARSZTATÓW:

I. Emocje – charakterystyka.

• Po co nam emocje?
  • Co to jest inteligencja emocjonalna?
  • Emocje pozytywne i negatywne.

II. Strategia emocjonalna.

• Drabina wnioskowania -jak potrafimy się „nakręcić”?
  • Świadomość emocjonalna – czyli o tym co czuję?

III. Myśli i emocje.

• Co najpierw – myśl czy emocja?
  • Jak można zapanować nad myślami?
  • Złe nastroje – złe myślenie. Zestrajanie emocji i myśli.
  • Emocje i ich wpływ na nasze myśli i sposób wnioskowania.

IV. Poznaj siebie

• Typ żywiołowy i typ beznamiętny.
  • Pamięć emocjonalna.
  • Komunikacja  w sytuacjach stresujących

V. Emocje negatywne

• Mechanizm powstawania emocji negatywnych.
  • Emocje negatywne – dlaczego są potrzebne?

VI. Jak radzić sobie ze złością i frustracją?

• Wyładowywanie złości i tłumienie złości – jakie są tego konsekwencje dla naszego zdrowia.
  • Techniki relaksacyjna – gdy chcemy się wyciszyć i odzyskać jasność myślenia.

VII. Jak radzić sobie z gniewem?

• Techniki radzenia sobie z gniewem własnym.
  • Techniki radzenia sobie z gniewem innych.

VIII. Emocje pozytywne – o zasilaniu naszych akumulatorów.

• Emocja pozytywne – o uzdrawiającej ich roli.
  • Jak budować w sobie pozytywną postawę wobec życia.
  • Metody podnoszenia nastroju.

IX. Płeć i emocje

• Czy kobiety są bardziej emocjonalne?
  • Korzenie empatii – empatia wrodzona i wyuczona.
  • Co to są neurony lustrzane?

X. Jak radzić sobie z toksycznymi ludźmi?

• Gdy inni ludzie odbierają nam energię – emocje, energia życiowa i toksyczni ludzie.
  • Komunikacja w sytuacjach trudnych.

XI.  Mowa ciała i emocje

• Emocje ujawnione – gdzie w naszym ciele kryją się emocje?
  • Kłamstwa i emocje.
  • Odczytywanie emocji u innych.

XII. Szczęście – jaki mamy na nie wpływ?

• Proaktywność i radzenie sobie z wyuczoną bezradnością.
  • Diagnoza rzeczywistości a optymistyczne podejście do życia.
  • Optymizm – wielki motywator.

Dorota Jaślan

Od dwunastu lat realizuje projekty doradcze i szkoleniowe dla stałych klientów: programy rozwoju kompetencji kadry zarządzającej, wdrażania zmian w organizacji, warsztaty train the trainer. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Posiada bogatą wiedzę z zakresu rozwoju osobowości, zarządzania zmianą, technik rozwiązywania sytuacjach konfliktowych. Doświadczenie menedżerskie, zarządzała działem szkoleń firmy Zibi sp. z o.o., w latach 2006 – 2009 członek zarządu Fundacji Centrum Promocji Kobiet. Do czerwca 2011 Przewodnicząca Komisji Rozjemczej Polskiej Izby Firm Szkoleniowych. Współpracowała w opracowaniu projektu budowania i zarządzania modelowej organizacji non-profit z uwzględnieniem najlepszych praktyk: Women of the New Century – Model Organization Working for Women. Projekt realizowany przez Fundację Centrum Promocji Kobiet i Algonquin College w Kanadzie. Ekspert projektu „Enter. Partnerstwo na rzecz telepracy, przedsiębiorczości i równouprawnienia”. Wystąpienie na I Kongresie Kobiet w panelu Kobiety na rynku pracy czerwiec 2009 – Sala Kongresowa PKiN pt. „Autoprezentacja kobiety i mężczyźni”