Marka własna – skuteczność osobista w organizacji pomiędzy grą a autentycznością

Bądź sobą, wszyscy inni są już zajęci.
Oskar Wilde

CELE SZKOLENIA:

• Poznanie zasad rządzących kreowaniem marki własnej w organizacji.
  • Poznanie czynników, które umożliwiają skuteczne zarządzanie marką własną.
  • Poznanie możliwych błędów w procesie budowania marki własnej i sposobów ich unikania.
  • Wzmocnienie własnej marki w organizacji.
  • Zwiększenie własnej skuteczności w organizacji dzięki silnej marce własnej.

ZAKRES MERYTORYCZNY:

MODUŁ I

NASZ WIZERUNEK A SKUTECZNOŚĆ W ORGANIZACJI.

1. Benchmarki –  Twórcze adoptowanie najlepszych praktyk.
  2. Siła marki i jej wpływ na naszą karierę.
  3. Różnice pokoleniowe w kreowaniu marki. Śmiałośći skromność- czy różnimy się między sobą?

MODUŁ II

KLUCZOWE CZYNNIKI SUKCESU W BUDOWANIU SILNEJ MARKI OSOBISTEJ.

1. Analiza SWOT kluczowych kompetencji – mocne strony , potencjał i obszary do rozwoju.
  2. Benchmarki – mistrzowie i mentorzy. Na kim się wzorujemy? Jak rozszyfrowaćstrategie naszych mistrzów?
  3. Networking sieć wzajemnych kontaktów  – o byciu zapamiętanym i promowanym w organizacji. Różnice w budowaniu networkingu pomiędzy kobietami i mężczyznami.
  4. Autorytet w organizacji – jak wywierać wpływ poprzez osobowość?
  5. Autentyczność – Jak zarządzać i pozostać sobą?

MODUŁ III

ETAPY KREOWANIA MARKI WŁASNEJ, PERSONAL BRANDINGU:

1. Poznanie tego, co składa się na naszą markę. Analiza pola siły i potencjału.
  2. Skonstruowanie wizji – do czego dążymy? Jakie są nasze obszary do rozwoju?
  3. Odpowiednie opakowanie przekazu – pomiędzy kreowaniem a byciem sobą?
  4. Przekaz – komunikacja naszej marki otoczeniu biznesowemu. Jak mówićo sobie? Formy i narzędzia przekazu. Różnice pokoleniowe w komunikowaniu marki (od pokolenia tradycjonalistów do pokolenia Y)

MODUŁ IV

SIŁA OSOBOWOŚCI I JEJ ZNACZENIE W BUDOWANIU MARKI.

1. Co wpływa na naszą wewnętrzną siłę?
  2. Analiza pola siły – co mówi mowa ciała? Jakich słów używasz i jaki przez to kreujesz wizerunek?
  3. Narzędzie budowania wewnętrznej siły, poczucia własnej wartości i wyrazistości.

MODUŁ V

PIĘĆ BŁĘDÓW BRANDINGU:

1. Idea, która nie została zrozumiana.
  2. Bezmyślne kopiowanie. Dlaczego gra może zmęczyćnas i otoczenie zewnętrzne? Konsekwencje długotrwałego zakładania maski.
  3. Brak odwagi –  Czyli co bym zrobił gdybym nie bał się zmian i nie był przywiązany do status quo?
  4. Niewiarygodne opowieści – brand story. Siła „naszej historii” – jaki wpływ ma na nas samych i na otoczenie.
  5. Trudności w implementacji. Jakie najczęściej spotykamy trudności we wdrażaniu i jak ich uniknąć?

MODUŁ VI

SYSTEM WARTOŚCI – JAK BUDOWAĆMARKĘ W OPARCIU O WŁASNY SYSTEM WARTOŚCI?

1. Hierarchia wartości – świadomośćwłasnych wartości i ich hierarchii. Co jest wartością a co środkiem/sposobem ich realizacji?
  2. Wartości otoczenia, środowiska i czasu w którym funkcjonujemy. Konflikty wartości w budowaniu marki.
  3. Wartości przekazywane przez otoczenie – jakie są niebezpieczeństwa budowania marki w oparciu o „nie nasze wartości” i jak uniknąćpodstawowych błędów?
  4. Spójnośćwewnętrzna – jako jeden z elementów silnej marki.

MODUŁ VII

AUTENTYCZNOŚĆ MARKI  – CZYLI O SILE BYCIA SOBĄ I O NIEBEZPIECZEŃSTWACH „UDAWANIA”.

1. Poczucie własnej wartości – od akceptacji do kreowania wizerunku.
  2. Dlaczego udawanie jest męczące dla nas samych i otoczenia?
  3. Konsekwencje dla ciała, umysłu i emocji gdy nosimy „maski”. Skutki uboczne udawania.
  4. Jakie są rozpoznawalne sygnały udawania? Jakie są rozpoznawalne sygnały autentyczności?

MODUŁ VII

WIZJA SUKCESU – WIZJA MARKI.

1. Styl komunikacji. Budowanie autorytetu poprzez markę i styl komunikacji
  2. Charakter – Osobowość. Jakie cechy charakteru mają osoby z silną marką?
  3. Samoświadomość i poczucie własnej wartości.
  4. Otwartość na zmiany. Jak rozwijaćw sobie otwartośćna zmiany jako jeden z elementów budowania silnej marki.
  5. Odpowiedzialność za siebie i innych. Techniki kontroli – aby marka nie przejęła nad nami automatycznego sterowania.
  6. Dyscyplina w dążeniu do celu. Nawyki które zwiększają naszą szansę w dotarciu do celu.

Dorota Jaślan

Od dwunastu lat realizuje projekty doradcze i szkoleniowe dla stałych klientów: programy rozwoju kompetencji kadry zarządzającej, wdrażania zmian w organizacji, warsztaty train the trainer. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Posiada bogatą wiedzę z zakresu rozwoju osobowości, zarządzania zmianą, technik rozwiązywania sytuacjach konfliktowych. Doświadczenie menedżerskie, zarządzała działem szkoleń firmy Zibi sp. z o.o., w latach 2006 – 2009 członek zarządu Fundacji Centrum Promocji Kobiet. Do czerwca 2011 Przewodnicząca Komisji Rozjemczej Polskiej Izby Firm Szkoleniowych. Współpracowała w opracowaniu projektu budowania i zarządzania modelowej organizacji non-profit z uwzględnieniem najlepszych praktyk: Women of the New Century – Model Organization Working for Women. Projekt realizowany przez Fundację Centrum Promocji Kobiet i Algonquin College w Kanadzie. Ekspert projektu „Enter. Partnerstwo na rzecz telepracy, przedsiębiorczości i równouprawnienia”. Wystąpienie na I Kongresie Kobiet w panelu Kobiety na rynku pracy czerwiec 2009 – Sala Kongresowa PKiN pt. „Autoprezentacja kobiety i mężczyźni”